Schedules

Early Fall Scores & Results

Late Fall Scores & Results

Winter Scores & Results

Spring Scores & Results

Games times are approximate: 3:45-4:00

Schedule is subject to change-not final.

Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/5/2018
MLK Waller Waller 4:00  Zino Benyoucef
McAuliffe Hill Cramner Park 4:00  Elon Cohen  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/6/2018 Grant DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  Adam Lucero
Merrill Slavens Slavens 4:00  Carol Brown
B. Randolph Roberts Roberts 4:00  Zino Benyoucef  Jamal Kedkad
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/10/2018 Denver Green Place Bridge Cook Park 4:00  Alex Kryuchkovskiy
Morey Denver West West HS 4:00  Elon Cohen  Pablo Matabuena
Howell Greenwood Greenwood 4:00  Zino Benyoucef
Hill Denver Discovery DDS 4:00  T’chaka King  Jamal Kedkad
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/11/2018 McGlone Howell Village Place 4:00  Zino Benyoucef
XC MEET B. Webster KCAA KCAA 4:00  Carol Brown  Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/12/2018 B. Randolph McAuliffe Manual Manual HS 4:00  T’chaka King  Carol Brown
Bear Valley DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  Pablo Matabuena
Lake Skinner Skinner 4:00  Adam Lucero
Merrill Hamilton Hamilton 4:00  Elon Cohen
McGlone MLK MLK 4:00  Zino Benyoucef
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/13/2018 DCIS-MB Howell Village Place 4:00  Carol Brown
Roberts Hill Cramner Park 4:00  Adam Lucero
Place Bridge Slavens Slavens 4:00  Elon Cohen  Pablo Matabuena
Denver West Moore Congress Park 4:00  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/14/2018 Kepner Bear Valley Bear Valley 4:00  Adam Lucero
Howell Waller Waller 4:00  Jamal Kedkad
B. Webster Morey Congress Park 4:00  Elon Cohen
Denver Discovery McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Zino Benyoucef
KCAA DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/17/2018 McAuliffe Denver Discovery DDS 4:00  T’chaka King
Denver Green Merrill Merrill 4:00  Elon Cohen
Moore Skinner Skinner 4:00  Adam Lucero
Bear Valley Kepner Kepner 4:00
McGlone DCIS-MB Montbello Central 4:00  Jamal Kedkad
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/18/2018 B. Randolph Hill Cramner Park 4:00  Elon Cohen
XC MEET Grant Hamilton Hamilton 4:00  Carol Brown
Roberts McAuliffe Manual Manual HS 4:00  T’chaka King
 KCAA  Kepner  Kepner  4:00  Adam Lucero
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/19/2018 B. Webster Lake Lake 4:00  T’chaka King
Merrill Place Bridge Cook Park 4:00  Elon Cohen
DCIS-Baker Kepner Kepner 4:00  Carol Brown
Waller Greenwood Greenwood 4:00  Zino Benyoucef
KCAA BVI BVI 4:00  Jamal Kedkad
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/20/2018 Denver Discovery B. Randolph BRHS 4:00  Carol Brown
Howell DCIS-MB Montbello Central 4:00  Jamal Kedkad
DCIS-Baker Slavens Slavens 4:00  Elon Cohen
Roberts McAuliffe McAuliffe 4:00  Adam Lucero
Skinner Morey Congress Park 4:00  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/21/2018
Hill Denver Discovery DDS 4:00  Zino Benyoucef
Greenwood MLK MLK 4:00  Adam Lucero
 Hamilton  Slavens  Slavens 4:00  Elon Cohen
B. Webster Moore Congress Park 4:00  Jamal Kedkad
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/24/2018
McGlone Waller Waller 4:00  Zino Benyoucef
Grant Bear Valley Bear Valley 4:00  Elon Cohen
Skinner Lake Lake 4:00  T’chaka King
Denver Green Slavens Slavens 4:00
DCIS-Baker KCAA KCAA 4:00  Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/25/2018 Denver Green MLK MLK 4:00  Zino Benyoucef
XC MEET B. Randolph McAuliffe McAuliffe 4:00  Jamal Kedkad
Moore Skinner Skinner 4:00  Carol Brown
Morey Lake Lake 4:30pm Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/26/2018 Slavens Place Bridge Cook Park 4:00  Zino Benyoucef
B. Webster Denver West West HS 4:00  Carol Brown
 DCIS-MB  Waller  Waller 4:00  Jamal Kedkad
Grant Kepner Kepner 4:00  T-chaka King
Bear Valley KCAA KCAA 3:30  Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/27/2018 Denver West Morey Congress Park 4:00  Elon Cohen
Hill McAuliffe McAuliffe 4:00  Jamal Kedkad
Roberts Denver Discovery DDS 4:00  Pablo Matabuena
DCIS-MB MLK MLK 4:00  Carol Brown
Greenwood Waller Waller 4:00  Zino Benyoucef
 Moore  Lake  Lake  4:00  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/28/2018 McAuliffe Manual B. Randolph BRHS 4:00  Jamal Kedkad
 own rides McGlone Howell Village Place 4:00  Ruby Arias
 own rides Slavens Hamilton Hamilton 4:00  Zino Benyoucef
Greenwood DCIS-MB Montbello Central 4:00  T’chaka King
DCIS-Baker Grant Grant 4:00  Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/1/2018 Denver Green Merrill Merrill 4:00  Elon Cohen
B. Webster Skinner Skinner 4:00  Pablo Matabuena
McGlone MLK MLK 4:00  Zino Benyoucef
Place Bridge  Hamilton  Hamilton  4:00  Jamal Kedkad
Bear Valley Kepner Kepner 4:00  Adam Lucero
Moore Morey Congress Park 4:00  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/2/2018 Hamilton Place Bridge Cook Park 4:00  T’chaka King
Merrill Slavens Slavens 4:00  Elon Cohen
Denver West Skinner Skinner 4:00 Pablo Matabuena
Denver Discovery McAuliffe McAuliffe 4:00  Jamal Kedkad $  Adam Lucero $
Grant Kepner Kepner 4:00  Carol Brown
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/3/2018 BVI DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  Pablo Matabuena
Denver Green Hamilton Hamilton 4:00  T’chaka King
Hill Roberts Roberts 4:00  Carol Brown
McAuliffe B. Randolph BRHS 4:00  Zino Benyoucef
McGlone Greenwood Greenwood 4:00  Jamal Kedkad
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/4/2018 Merrill Place Bridge Cook Park 4:00  Adam Lucero
B. Webster Lake Lake 4:45  Carol Brown
Denver West Morey Congress Park 4:00  T’chaka King
Grant KCAA KCAA 4:00  Pablo Matabuena
Howell McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Jamal Kedkad
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/5/2018  B. Webster  Skinner  Skinner 3:30 Pablo Matabuena
Denver Green Moore Congress Park 4:00  Zino Benyoucef
Kepner KCAA KCAA 4:45 Adam Lucero
Greenwood McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Jamal Kedkad $$
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/8/2018  Howell Greenwood  Greenwood  4:00  Jamal Kedkad
 B. Webster DCIS-Baker DCIS-Baker  4:00 Pablo Matabuena
 BVI  Hamilton  Hamilton  4:00  Elon Cohen
 Morey B.Randolph  BRHS  4:00  Adam Lucero
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/9/2018 B. Randolph  MLK  MLK  4:00  Carol Brown $  Zino Benyoucef
 Hamilton  Slavens  Slavens  4:00  Adam Lucero
 B. Webster Denver West Congress Park  4:00  Elon Cohen
 Greenwood  McAuliffe  McAuliffe  4:00 Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/10/2018
Weather
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/11/2018  MLK  McAuliffe  McAuliffe  4:00  Adam Lucero  Carol Brown
 Slavens Denver West  West HS  4:30  Elon Cohen Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/12/2018 Denver West McAuliffe  South HS  4:00  Adam Lucero  Elon Cohen
Pablo Matabuena
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/5/18
MLK Waller Waller 4:00  Henry Dubose
McAuliffe Hill Hill 4:00  Pierre French  
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/6/18 Place Bridge Grant Grant 4:00  Henry Dubose
Slavens Merrill Merrill 4:00  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/10/18 Greenwood Howell Village Place 4:00  Chris Oliver
Hill Denver Discovery Fred Thomas Park 4:00  Henry Dubose
Grant Ranch Kepner Kepner 4:00  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/11/18  Skinner  Lake  Lake  4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/12/18 Bear Valley Grant Grant 4:00  Judy Scully
Morey Lake Lake 4:00  Greg Weiss
Merrill Hamilton Hamilton 4:00  Henry Dubose
Greenwood MLK MLK 4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/13/18 Howell DCIS-MB Montbello Central 4:00  Chris Oliver
Place Bridge Slavens Bible Park 4:00  Henry Dubose
KCAA Skinner Skinner 4:00  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/14/18 Kepner Bear Valley Bear Valley 4:00  Judy Scully
Howell Waller Waller 4:00  Larry Michael
Denver Discovery MLK MLK 4:00  Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/17/18
Grant Ranch Bear Valley Bear Valley 4:00  Judy Scully
MLK DCIS-MB Montbello Central 4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/18/18 Merrill Hill Hill 4:00  Judy Scully
Grant Hamilton Hamilton 4:00  Henry Dubose
Greenwood McAuliffe McAuliffe 4:00  Chris Oliver
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/19/18 Merrill Place Bridge Place Bridge 4:00  Chris Oliver
Lake Kepner Kepner 4:00  Judy Scully
Greenwood Waller Waller 4:00  Henry Dubose
KCAA BVI BVI 4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/20/18
Howell DCIS-MB Montbello Central 4:00  Henry Dubose
Skinner Morey Congress Park 4:00  Judy Scully
 Place Bridge  MLK  MLK  4:00
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/21/18 Hill Denver Discovery Fred Thomas Park 4:00  Henry Dubose
Greenwood MLK MLK 4:00  Larry Michael
 Slavens  Hamilton  Hamilton 4:00  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/24/18
Waller Howell Village Place 4:00  Henry Dubose
Grant Bear Valley Bear Valley 4:00  Larry Michael
Lake Skinner Skinner 4:00  Pierre French
Kepner Grant Ranch Grant Ranch 4:00  Greg Weiss
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/25/18 Morey Lake Lake 3:30  Larry Michael
Skinner McAuliffe McAuliffe 4:00  Chris Oliver  Judy Scully
 Grant Ranch  KCAA  KCAA  4:00  Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/26/18 Slavens Place Bridge Place Bridge 4:00  Judy Scully
 McAuliffe  Denver Discovery Fred Thomas Park 4:00  Henry Dubose  Larry Naave
Grant Kepner Kepner 4:00  Larry Michael
Bear Valley KCAA KCAA 4:45  Greg Weiss
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/27/18 Denver Discovery Morey Congress Park 4:00  Judy Scully
Hill McAuliffe McAuliffe 4:00  Larry Michael
DCIS-MB MLK MLK 4:00  Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
9/28/18 Howell MLK MLK 4:00  Larry Michael
Slavens Hamilton Hamilton 4:00  Judy Scully
Greenwood DCIS-MB Montbello Central 4:00  Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/1/18 Merrill Grant All City Field 4:00  Judy Scully
KCAA Grant Ranch Grant Ranch 4:00  Larry Michael
Bear Valley Kepner Kepner 4:00  Jerry Wolfe
Skinner Morey Congress Park 4:00  Henry Dubose
 Place Bridge  Hamilton  Hamilton  4:00  Kristina Arlt
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/2/18 Hamilton Place Bridge Place Bridge 4:00  Chris Oliver
Merrill Slavens Bible Park 4:00  Larry Michael
Denver Discovery McAuliffe McAuliffe 4:00  Greg Weiss
Kepner Grant Grant 4:00  Jerry Wolfe $
 DCIS-MB  Waller  Waller  4:00  Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/3/18 McAuilffe Merrill Merrill 4:00  Judy Scully
Hill Hamilton Hamilton 4:00  Pierre French
Greenwood Waller Waller 4:00  Henry Dubose
 Slavens  Grant Ranch  Grant Ranch  4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/4/18 Place Bridge Merrill Merrill 4:00  Judy Scully
KCAA Lake Lake 3:30  Larry Michael
Morey Howell Village Place 4:00  Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/5/18
Bear Valley Grant Ranch Grant Ranch 4:00  Larry Michael
Waller DCIS-MB Montbello Central 4:00  Henry Dubose
 Kepner  KCAA  KCAA  3:30  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/11/18  Hamilton  Grant Ranch  Grant Ranch  4:00  Larry Michael
 Waller  Howell Village Place  4:00  Henry Dubose
 Hill  Slavens  Bible Park  4:00  Judy Scully
 Morey  Skinner  Skinner  4:00  Phil Miera
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/12/18  Howell  McAuliffe  McAuliffe  4:00  Henry Dubose
 Grant Ranch  BVI  BVI  4:00  Phil Miera
 Skinner  Merrill  Merrill  4:00  Judy Scully
 Slavens  Greenwood  Bible Park  4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/15/18  Skinner  BVI  Bear Valley  4:00  Phil Miera
 Greenwood  McAuliffe  McAuliffe  4:00  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/16/18  Bear Valley  McAuliffe  All City Field  4:00  Larry Michael  Henry Dubose
Date Sport Away Team Host Team Location Time
 8/31/2018 Wash Park Invitational @ Washington Park
XC Denver South Wash Park TBD
Date Sport Away Team Host Team Location Time
Slavens Middle School XC Invitational @ Harvard Gulch Park
9/7/2018 XC Prep League Teams and Outside Slavens K-8 Harvard Gulch 4:00 pm
Date Sport Away Team Host Team Location Time
Sundevil Invite
9/11/2018 XC Prep League Teams McAuliffe Fred Thomas Park 3:45 pm
Date Sport Away Team HostTeam Location Time
XC KCAA Invite
9/18/2018 XC Prep League Teams KCAA and Grant Ranch Harvey Park 3:45 pm
Date Sport Away Team Host Team Location Time
XC Hamilton Invite
9/25/2018 XC Prep League Teams Hamilton Bible Park 3:45
Date Sport Away Team Host Team Location Time
 DPS Invite
10/2/2018 Prep League Teams DPS Bear Valley 3:45
Date Sport Away Team Host Team Location Time
XC Prep League XC Championship @ Bear Valley Park
10/11/2018 XC Prep League Teams DPS Athletics Bear Valley Park 3:45
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/15/18 Moore Lake Lake 4:00  Greg Weiss  Kevin Chacon
KCAA Grant Ranch Grant Ranch 4:00 Steve Martinez  Bill Cavanaugh
MLK Waller Waller 4:00  Rick Dubois
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/16/18 Grant DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00 Bob McDermott
Morey Skinner Skinner 4:00  Mary Overton
Slavens Merrill Merrill 4:00 Judy Scully
B. Randolph Roberts Roberts 4:00  Keegan Nadon
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/17/18 Denver Green Place Bridge Place Bridge 4:00  Judy Scully  Tad Deutsch
Morey Denver West West HS 4:00 Melanie Goetz $
 McGlone  Howell  Howell  4:00  Rick Dubois
Denver Discovery Hill Hill 4:00  Kathi Rayborn  Kevin Chacon
Grant Ranch Kepner Owens Boys & Girls Club 4:00 Steve Martinez  Greg Weiss
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/18/18 B. Randolph McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Tad Deutsch
BVI DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  Judy Scully
Skinner Lake Lake 4:00  Greg Weiss
 Hill McAuliffe McAuliffe  4:00
Greenwood MLK MLK 4:00
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/19/18
NO SCHOOL
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/24/18 Howell DCIS-MB MBHS 4:00  Rick Dubois
Roberts Hill Hill 4:00  Sheila Stanley  Tom Miller
Slavens Place Bridge Place Bridge 4:00 Judy Scully  Kathi Rayborn
 
KCAA DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00 Bob McDermott  Greg Weiss
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/25/18 Kepner BVI Bear Valley International 4:00 Steve Martinez
McGlone Waller Waller 4:00  Sheila Stanley
Denver Discovery McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Kathi Rayborn  Tad Deutsch
 Denver Green  Merrill  Merrill  4:00  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/26/18  Slavens  Hamilton  Hamilton  4:00 Tad Deutsch
 Greenwood  Howell  Howell  4:00 Bob McDermott
Moore Skinner Skinner 4:00  Judy Scully
Grant Ranch BVI Bear Valley International 4:00  Steve Martinez  Greg Weiss
MLK DCIS-MB MBHS 4:00  Kathi Rayborn
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/29/18 B. Randolph Hill Hill 4:00 Kevin Chacon  Tom Miller
Hamilton Grant Grant 4:00  Judy Scully  Kent Hamstra
Roberts McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Melanie Goetz  Bob McDermott
McAuliffe Denver Discovery DDS 4:00  Rick Dubois
McGlone MLK MLK 4:00  Sheila Stanley
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/30/18 Lake Moore Dora Moore 4:00  Rick Dubois  Tad Deutsch
Merrill Place Bridge Place Bridge 4:00  Judy Scully  Tom Miller
DCIS-Baker Kepner Owens Boys & Girls Club 4:00  Steve Martinez  Kent Hamstra
Greenwood Waller Waller 4:00  Melanie Goetz
KCAA BVI Bear Valley International 4:00 Bob McDermott
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/31/18  Merrill  Hamilton  Hamilton 4:00  Tom Miller  Kathi Rayborn
DCIS-MB Howell Howell 4:00  Sheila Stanley
Denver Green Slavens Slavens 4:00  Steve Martinez  Kemt Hamstra
Roberts McAuliffe McAuliffe 4:00  Rick Dubois  Bob McDermott
Morey Skinner Skinner 4:00  Kevin Chacon
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/1/18 Denver West Lake Lake 4:00  Kevin Chacon  Judy Scully
Hill Denver Discovery DDS 4:00  Rick Dubois
McGlone Greenwood Greenwood 4:00  Sheila Stanley  Tad Deutsch
KCAA Kepner Owens Boys & Girls Club 4:00  Kent Hamstra  Steve Martinez
Waller DCIS-MB MBHS 4:00 Bob McDermott  Kathi Rayborn
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/2/18
Waller Howell Howell 4:00 Tom Miller $$  Rick Thomas
Grant BVI Bear Valley International 4:00  Steve Martinez
Lake Skinner Skinner 4:00 Judy Scully  Bob McDermott
DCIS-Baker Grant Ranch Grant Ranch 4:00  Kent Hamstra  Tad Deutsch
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/5/18 Denver Green MLK MLK 4:00  Sheila Stanley
B. Randolph McAuliffe McAuliffe 4:00 Bob McDermott  Melanie Goetz
McAuliffe Manual Roberts Roberts 4:00  Rick Dubois  Rick Thomas
Skinner Moore Dora Moore 4:00  Kevin Chacon  Greg Weiss
Morey Lake Lake 4:00  Judy Scully  Tad Deutsch
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/6/18 Place Bridge Hamilton Hamilton 4:00 Bob McDermott  Judy Scully
McGlone Howell Howell 4:00  Rick Dubois
Lake Denver West West HS 4:00  Greg Weiss  Betty Hooks
Grant Kepner Owens Boys & Girls Club 4:00  Kevin Chacon  Tad Deutsch
KCAA BVI Bear Valley International 4:00  Kent Hamstra
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/7/18 Morey Denver West West HS 4:00  Kevin Chacon
McAuliffe Hill Hill 4:00 Bob McDermott
Roberts Denver Discovery DDS 4:00  Greg Weiss
DCIS-MB MLK MLK 4:00  Kathi Rayborn  Melanie Goetz
 Denver Green  Merrill  Merrill 4:00  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/8/18 McAuliffe Manual B. Randolph BRHS 4:00  Greg Weiss
MLK Howell Howell 4:00  Tom Miller
Place Bridge  Hamilton  Hamilton 4:00 Bob McDermott
DCIS-MB Greenwood Greenwood 4:00  Kathi Rayborn
DCIS-Baker Grant Grant 4:00  Kevin Chacon  Judy Scully
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/9/18
Denver Discovery B. Randolph BRHS 4:00  Greg Weiss
McGlone Waller Waller 4:00  Kathi Rayborn
Grant Ranch KCAA Harvey Park Rec 4:00  Steve Martinez  Tom Miller
BVI Kepner Owens Boys & Girls Club 4:00  Judy Scully
Morey Moore Moore 4:00 Bob McDermott
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/12/18 Merrill  Slavens  Slavens 4:00 Bob McDermott  Tom Miller
Denver West Skinner Skinner 4:00 Rick Dubois  Greg Weiss
Denver Discovery McAuliffe McAuliffe 4:00  Sheila Stanley  Kathi Rayborn
Kepner Grant Grant Beacon 4:00  Judy Scully
 Date Away Team Home Team Location Time  Official  Official
11/13/18 Place Bridge Slavens Slavens 4:00 Judy Scully  Tad Deutsch
Grant Ranch DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00 Steve Martinez
Denver Green Hamilton Hamilton 4:00 Bob McDermott  Tom Miller
Hill Roberts Roberts 4:00  Sheila Stanley
B. Randolph McAuliffe McAuliffe 4:00  Rick Dubois  Greg Weiss
Waller Greenwood Greenwood 4:00  Kathi Rayborn  Betty Hooks
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/14/18 Place Bridge Merrill Merrill 4:00 Bob McDermott  Judy Scully
McGlone Roberts Roberts 4:00  Rick Dubois  Betty Hooks
Morey Denver West West HS 4:00  Kathi Rayborn  Greg Weiss
Grant KCAA Harvey Park Rec 4:00  Steve Martinez  Tom Miller
McAuliffe Manual Howell Howell 4:00  Sheila Stanley  Melanie Goetz
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/15/18 Hamilton Slavens Slavens 4:00 Bob McDermott  Steve Martinez
Denver Green Moore Moore 4:00  Kevin Chacon  Judy Scully
BVI Grant Ranch Grant Ranch 4:00  Bill Cavanaugh  Kent Hamstra
DCIS-MB Waller Waller 4:00  Kathi Rayborn  Melanie Goetz
Greenwood McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Rick Dubois  Greg Weiss
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/16/18  Moore  Denver West  West HS 4:00  Betty Hooks  Greg Weiss
 Morey  Denver West  West HS 5:00  Greg Weiss  Betty Hooks
Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/26/18
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/27/18  Greg Weiss
 Rick Dubois
 Betty Hooks
 Tom Miller
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/28/18  Bill Cavanaugh
 Sheila Stanley
Bob McDermott
 Betty Hooks  Tom Miller
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/29/18  Rick Dubois
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/30/18  Sheila Stanley
 Tom Miller
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/15/18
KCAA Grant Ranch Grant Ranch 4:00  Bob McDermott
MLK Waller Waller 4:00  Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/16/18 Grant DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  Chris Oliver
Morey Skinner Skinner 4:00  Phil Miera
Slavens Merrill Merrill 4:00  Randy Jordan  Jackie Wynn
 
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/17/18 Denver Green Place Bridge Cook Park 4:00  Randy Jordan Jackie Wynn
Morey Denver West West HS 4:00  T’chaka King  Phil Miera
Denver Discovery Hill Hill 4:00  Bob McDermott  Chris Oliver
Grant Ranch Kepner Kepner 4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/18/18  
BVI DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  Phil Miera
Skinner Lake Lake 4:00  Robert Kelly
Greenwood  MLK  MLK  4:00 Sonny Cunningham
Hill  McAuliffe  McAuliffe  4:00 Chris Oliver
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/19/18
NO SCHOOL
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/24/18 Howell DCIS-MB MBHS 4:00  Chris Oliver
Roberts Hill Hill 4:00  Henry Dubose
Slavens Place Bridge Cook Park 4:00  Jackie Wynn  Randy Jordan
KCAA DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  Larry Michael  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/25/18 Kepner BVI BVI 4:00  Phil Miera
Howell Waller Waller 4:00  Henry Dubose Sonny Cunningham
Denver Discovery McAuliffe Manual Manual HS 4:00 T’chaka King
 Denver Green  Merrill  Merrill  4:00  Bob McDermott  Randy Jordan
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/26/18  Slavens  Hamilton  Hamilton  4:00  Randy Jordan
 Greenwood  Howell  Village Place  4:00  Henry Dubose
Grant Ranch BVI BVI 4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/29/18
Hamilton Grant Grant 4:00  Larry Michael
Roberts McAuliffe Manual Manual HS 4:00  Jackie Wynn  Randy Jordan
McAuliffe Denver Discovery DDS 4:00  Henry Dubose
 McGlone  DCIS-MB  Montbello Central Park  4:00  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/30/18 Morey Lake Lake 4:00  Randy Jordan
Merrill Place Bridge Cook Park 4:00  Chris Oliver
DCIS-Baker Kepner Kepner 4:00  Phil Miera
Greenwood Waller Waller 4:00  Henry Dubose
KCAA BVI BVI 4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
10/31/18  Merrill  Hamilton  Hamilton 4:00  Larry Michael
DCIS-MB Howell Village Place 4:00  Henry Dubose
Denver Green Slavens Slavens 4:00  Jackie Wynn
Roberts McAuliffe McAuliffe 4:00  Chris Oliver  T’chaka King
Morey Skinner Skinner 4:00  Phil Miera
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/1/18 Denver West Lake Lake 4:00  T’chaka King
Hill Denver Discovery DDS 4:00  Henry Dubose  Chris Oliver
McGlone Greenwood Greenwood 4:00 James Henderson Jourdan Henderson
  KCAA Kepner Kepner 4:00  Phil Miera
Waller DCIS-MB MBHS 4:00 Sonny Cunningham
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/2/18
Waller Howell Village Place 4:00  Henry Dubose
Grant BVI BVI 4:00  Larry Michael
Lake Skinner Skinner 4:00  Phil Miera
DCIS-Baker Grant Ranch Grant Ranch 4:00 James Henderson Jourdan Henderson
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/5/18
McAuliffe Manual Roberts Roberts 4:00  Larry Michael
Denver West Skinner Skinner 4:00  
Morey Lake Lake 4:00  Phil Miera
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/6/18 Place Bridge Hamilton Hamilton 4:00  Henry Dubose
Lake Denver West West HS 4:00  Chris Oliver
Grant Kepner Kepner 4:00  Phil Miera
KCAA BVI BVI 4:00  Larry Michael
McAuliffe  Skinner  Skinner  4:00 Sonny Cunningham $$  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/7/18 Morey Denver West West HS 4:00  T’chaka King  Phil Miera
McAuliffe Hill Hill 4:00  Chris Oliver  Larry Michael
Roberts Denver Discovery DDS 4:00  Henry Dubose
 Denver Green  Merrill  Merrill  4:00  Jackie Wynn
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/8/18 Denver Green Denver Discovery DDS 4:00  T-chaka King  
McGlone Howell Village Place 4:00  Chris Oliver
Place Bridge  Hamilton  Hamilton  4:00  James Henderson  Jourdan Henderson
DCIS-MB Greenwood Greenwood 4:00 Sonny Cunningham
DCIS-Baker Grant Grant 4:00 Phil Miera
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/9/18  McGlone  Waller  Waller  4:00  Henry Dubose
Grant Ranch KCAA KCAA 4:00  T’chaka King
BVI Kepner Kepner 4:00  Larry Michael
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/12/18 Merrill Slavens  Slavens  4:00  Jackie Wynn  
  Denver West Skinner Skinner 4:00  Larry Michael  
  Denver Discovery McAuliffe McAuliffe 4:00  Chris Oliver  T’chaka King
Kepner Grant Grant Beacon 4:00  Henry Dubose  
Date Away Team Home Team Location Time  Official  Official
11/13/18 Place Bridge Slavens South HS 4:00  Chris Oliver  Jackie Wynn
Grant Ranch DCIS-Baker DCIS-Baker 4:00  CANCELLED
Denver Green Hamilton Hamilton 4:00  CANCELLED
Hill Roberts Roberts 4:00  Larry Michael
McAuliffe McAuliffe Manual Manual HS 4:00  CANCELLED  
Waller Greenwood Greenwood 4:00  Henry Dubose  T’chaka King
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/14/18 Place Bridge Merrill Merrill 4:00  Jackie Wynn
Morey Denver West West HS 4:00 T’chaka King
Grant KCAA KCAA 4:00  Larry Michael
McAuliffe Manual Howell Village Place 4:00  Chris Oliver
McGlone Roberts Roberts 4:00 Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official
 11/15/18 Denver Green Hill GWHS 4:00  Henry Dubose
BVI Grant Ranch Grant Ranch 4:00  Larry Michael
DCIS-MB Waller Waller 4:00  Chris Oliver
Greenwood McAuliffe Manual Manual HS 4:00  T’chaka King
Hamilton Slavens Slavens 4:00 James Henderson Jourdan Henderson
 Kepner  Grant Grant Beacon 4:00 Randy Jordan
Denver Discovery McAuliffe McAuliffe 4:00 Sonny Cunningham
 Denver West  Skinner  Skinner  4:00  Phil Miera
Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/26/18
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/27/18  Larry Michael
 Henry Dubose
 Phil Miera
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/28/18  Larry Michael
 Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/29/18  Larry Michael
 Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
11/30/18  Larry Michael
 Henry Dubose
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
12/10/18 Lake Moore Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
KCAA Grant Ranch Grant Ranch Girls 4:00/Boys 5:00pm
Waller MLK MLK Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe Manual Denver Discovery Denver Discovery Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
12/11/18 DCIS-Baker Grant Grant Girls 4:00/Boys 5:00pm
B. Webster Skinner Skinner Girls 4:00/Boys 5:00pm
Merrill Slavens Slavens Girls 4:00/Boys 5:00pm
Roberts B. Randolph BRHS Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
12/12/18 Denver Green Place Bridge Place Bridge Girls 4:00/Boys 5:00pm
Morey Denver West West HS Girls 4:00/Boys 5:00pm
McGlone DCIS-MB MBHS Girls 4:00/Boys 5:00pm
Hill McAuliffe McAuliffe Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
12/13/18 Howell Greenwood Greenwood Girls 4:00/Boys 5:00pm
Grant Ranch Kepner Kepner Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe Manual B. Randolph BRHS Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
12/14/18 Skinner Lake Lake Girls 4:00/Boys 5:00pm
Hamilton Merrill Merrill Girls 4:00/Boys 5:00pm
McGlone MLK MLK Girls 4:00/Boys 5:00pm
DCIS-Baker KCAA KCAA Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
12/17/18 Hill Roberts Roberts Girls 4:00/Boys 5:00pm
Slavens Place Bridge Place Bridge Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver West Moore Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
Greenwood Grant Grant Girls 4:00/Boys 5:00pm
Kepner Bear Valley Bear Valley Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
12/18/18 McGlone Hamilton Hamilton Girls 4:00/Boys 5:00pm
Waller Howell Howell Girls 4:00/Boys 5:00pm
Morey DCIS-MB DCIS-MB Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Official Official
12/19/18 Denver Discovery McAuliffe McAuliffe Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver Green Merrill Merrill Girls 4:00/Boys 5:00pm
Bear Valley Grant Ranch Grant Ranch Girls 4:00/Boys 5:00pm
Winter Break Winter Break Winter Break Winter Break Winter Break Winter Break
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/8/19 B. Randolph Hill Hill Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe Manual Roberts Roberts Girls 4:00/Boys 5:00pm
Skinner Moore Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
McGlone Howell Howell Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/9/19 B. Webster Lake Lake Girls 4:00/Boys 5:00pm
Place Bridge Merrill Merrill Girls 4:00/Boys 5:00pm
Kepner DCIS-Baker DCIS-Baker Girls 4:00/Boys 5:00pm
Greenwood Waller Waller Girls 4:00/Boys 5:00pm
KCAA Bear Valley Bear Valley Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/10/19 B. Randolph Denver Discovery Denver Discovery Girls 4:00/Boys 5:00pm
DCIS-MB Waller Waller Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver Green Slavens Slavens Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe Roberts Roberts Girls 4:00/Boys 5:00pm
Morey Skinner Skinner Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/11/19 Denver West Lake Lake Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver Discovery Hill Hill Girls 4:00/Boys 5:00pm
MLK Greenwood Greenwood Girls 4:00/Boys 5:00pm
KCAA Kepner Kepner Girls 4:00/Boys 5:00pm
Morey Moore Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/14/19 Hamilton Place Bridge Place Bridge Girls 4:00/Boys 5:00pm
McGlone Waller Waller Girls 4:00/Boys 5:00pm
Bear Valley Grant Grant Girls 4:00/Boys 5:00pm
Lake Skinner Skinner Girls 4:00/Boys 5:00pm
Grant Ranch DCIS-Baker DCIS-Baker Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/15/19 Denver Green MLK MLK Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe B. Randolph BRHS Girls 4:00/Boys 5:00pm
Roberts McAuliffe Manual Manual HS Girls 4:00/Boys 5:00pm
DCIS-MB Howell Howell Girls 4:00/Boys 5:00pm
Morey Lake Lake Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/16/19 Place Bridge Slavens Slavens Girls 4:00/Boys 5:00pm
B. Webster Denver West West HS Girls 4:00/Boys 5:00pm
Merrill Hamilton Hamilton Girls 4:00/Boys 5:00pm
Kepner Grant Grant Girls 4:00/Boys 5:00pm
Bear Valley KCAA KCAA Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/17/19 Morey Skinner Skinner Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe Hill Hill Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver Discovery Roberts Roberts Girls 4:00/Boys 5:00pm
McGlone MLK MLK Girls 4:00/Boys 5:00pm
Waller Greenwood Greenwood Girls 4:00/Boys 5:00pm
B. Webster Moore Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/18/19 B. Randolph McAuliffe Manual Manual HS Girls 4:00/Boys 5:00pm
McGlone Howell Howell Girls 4:00/Boys 5:00pm
Hamilton Slavens Slavens Girls 4:00/Boys 5:00pm
DCIS-MB Greenwood Greenwood Girls 4:00/Boys 5:00pm
Grant DCIS-Baker DCIS-Baker Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/23/19 Denver Green Merrill Merrill Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver West Skinner Skinner Girls 4:00/Boys 5:00pm
DCIS-MB MLK MLK Girls 4:00/Boys 5:00pm
Grant Ranch KCAA KCAA Girls 4:00/Boys 5:00pm
Bear Valley Kepner Kepner Girls 4:00/Boys 5:00pm
B. Webster Lake Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/24/19 Place Bridge Hamilton Hamilton Girls 4:00/Boys 5:00pm
Slavens Merrill Merrill Girls 4:00/Boys 5:00pm
Morey Denver West West HS Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe Denver Discovery Denver Discovery Girls 4:00/Boys 5:00pm
Grant Kepner Kepner Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/25/19 DCIS-Baker Grant Ranch Grant Ranch Girls 4:00/Boys 5:00pm
Howell DCIS-MB DCIS-MB Girls 4:00/Boys 5:00pm
McAuliffe Manual Hill Hill Girls 4:00/Boys 5:00pm
B. Randolph McAuliffe McAuliffe Girls 4:00/Boys 5:00pm
McGlone Greenwood Greenwood Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/28/19 Merrill Place Bridge Place Bridge Girls 4:00/Boys 5:00pm
B. Webster Moore Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
Skinner Denver West West HS Girls 4:00/Boys 5:00pm
KCAA Grant Grant Girls 4:00/Boys 5:00pm
MLK Howell Howell Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/29/18 Slavens Hamilton Hamilton Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver Green Dora Moore Dora Moore Girls 4:00/Boys 5:00pm
Grant Ranch Bear Valley Bear Valley Girls 4:00/Boys 5:00pm
DCIS-MB Waller Waller Girls 4:00/Boys 5:00pm
Greenwood McAuliffe Manual Manual HS Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/30/19 B. Webster KCAA KCAA Girls 4:00/Boys 5:00pm
Hill Denver Discovery Denver Discovery Girls 4:00/Boys 5:00pm
Denver Green Hamilton Hamilton Girls 4:00/Boys 5:00pm
DCIS-Baker Bear Valley Bear Valley Girls 4:00/Boys 5:00pm
B. Randolph Roberts Roberts Girls 4:00/Boys 5:00pm
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
1/31/19
Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
2/4/19
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
2/5/19
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
2/6/19
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
2/7/19
Date Away Team Home Team Location Time Official Official
2/8/19
Floor Hockey Season Schedule 2018
Date Away Team Home Team Location Time
Monday, February 12, 2018
4 busses Robert #1 MLK #1 MLK 3:45
Roberts #2 MLK #2 MLk 3:45
Roberts #1 MLK #2 MLK 4:45
Roberts #2 MLK #1 MLK 4:45
DCIS MB Waller #1 Waller 3:45
Howell Waller #2 Waller 3:45
DCI MB Waller #2 Waller 4:45
Howell Waller #1 Waller 4:45
move to Feb 12 Merrill #1 D. Green D. Green 3:45
move to Feb 12 Merrill #2 D. Green D. Green 3:45
Date Away Team Home Team Location Time
Tuesday, February 13, 2018
4 busses McAuliffe #1 Discovery #1 Discovery 3:45
McAuliffe #2 Discovery #2 Discovery 3:45
McAuliffe #1 Dicovery #2 Discovery 4:45
McAuliffe #2 Dicovery #1 Discovery 4:45
McAuliffe #3 Hill Hill 3:45
McAuliffe #4 Manual Hill 3:45
McAuliffe #3 Manual Hill 4:45
McAuliffe #4 Hill Hill 4:45
Moore #1 West West 3:45
Moore #2 West West 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Wednesday, February 14, 2018
3 busses Hamilton #1 Slavens #3 Slavens 3:45
Hamilton #2 Slavens #4 Slavens 3:45
Hamilton #1 Slavens #4 Slavens 4:45
Hamilton #2 Slavens #3 Slavens 4:45
Kepner #1 Henry #1 Henry 3:45
Kepner #2 Henry #2 Henry 3:45
Kepner #1 Henry #2 Henry 4:45
Kepner #2 Henry #1 Henry 4:45
Grant #1 Grant Ranch #1 Grant Ranch 3:45
Grant #2 Grant Ranch #2 Grant Ranch 3:45
Grant #1 Grant Ranch #2 Grant Ranch 4:45
Grant #2 Grant Ranch #1 Grant Ranch 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Thursday, February 15, 2018
4 busses Morey #3 Morey #1 Morey 3:45
Morey 3 Morey #2 Morey 3:45
Skinner #1 West West 4:45
Skinner #2 West West 4:45
Moore #1 Skinner #3 Skinner 3:45
Moore #2 Skinner #4 Skinner 3:45
Moore#1 Skinner #4 Skinner 4:45
Moore #2 Skinner 3 Skinner 4:45
MLK #3 Roberts #1 Roberts 3:45
MLK #3 Roberts #2 Roberts 4:45
Manual Hill Hill 3:45
Date Away Team Home Team Location Time
Friday, February 16, 2018
2 busses Slavens #3 Slavens #1 Slavens 3:45
Slavens #4 Slavens #2 Slavens 3:45
Slavens #3 Slavens #2 Slavens 4:45
Slavens #4 Slavens #1 Slavens 4:45
move to Feb 12 Merrill #1 D. Green D. Green 3:45
move to Feb 12 Merrill #2 D. Green D. Green 3:45
Merrill #3 Hamilton #1 Hamilton 3:45
Hamilton #2 Hamilton #3 Hamilton 3:45
Hamilton #1 Hamilton #3 Hamilton 4:45
Hamilton #2 Merrill #3 Hamilton 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Wednesday, February 21, 2018
4 busses Grant Ranch #1 Kepner #1 Kepner 3:45
Grant Ranch #2 kepner #2 Kepner 3:45
Grant Ranch #1 Kepner #2 Kepner 4:45
Grant Ranch #2 Kepner #1 Kepner 4:45
Henry #1 Henry #3 Henry 3:45
Henry #2 Henry #4 Henry 3:45
Henry #1 Henry #4 Henry 4:45
Henry #2 Henry #3 Henry 4:45
Hill McAuliffe #1 McAuliffe 3:45
Manual McAuliffe #2 McAuliffe 3:45
Hill McAuliffe #2 McAuliffe 4:45
Manual McAuliffe #1 McAuliffe 4:45
Hamilton #3 Merrill #3 Merrill 3:45
Date Away Team Home Team Location Time
Thursday, February 22, 2018
3 busses Skinner #1 Skinner #3 Skinner 3:45
Skinner #2 Skinner #4 Skinner 3:45
Skinner #1 Skinner #4 Skinner 4:45
Skinner #2 Skinner #3 Skinner 4:45
West Morey #1 Morey 3:45
West Morey #2 Morey 4:45
Morey #3 Moore #1 Moore 3:45
Morey #3 Moore #2 Moore 4:45
no bus needed Discovery #1 Discovery #3 Discovery 3:45
Dicovery #2 Discovery #3 Discovery 4:45
cancel per DGS D, Green Slavens #1 Slavens 3:45
move to Feb 22 D. Green Slavens #2 Slavens 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Friday, February 23, 2018
6 busses Merrill #1 Hamilton #1 Hamilton 3:45
Merrill #2 Hamilton #2 Hamilton 3:45
Merrill #1 Hamilton #2 Hamilton 4:45
Merrill #2 Hamilton #1 Hamilton 4:45
move to Feb 22 D, Green Slavens #1 Slavens 3:45
move to Feb 22 D. Green Slavens #2 Slavens 4:45
Slavens #3 Merrill #3 Merrill 3:45
Slavens #4 Hamilton #3 Merrill 3:45
Slavens #3 Hamilton #3 Merrill 4:45
Slavens #4 Merrill #3 Merrill 4:45
MLK #1 DCIS MB Howell 3:45
MLK #2 Howell Howell 3:45
MLK #1 Howell Howell 4:45
MLK #2 DCIS MB Howell 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Monday, February 26, 2018
3 busses Roberts #1 Waller #1 Waller 3:45
1 bus TBD Roberts #2 Waller #2 Waller 3:45
Robert #1 Waller #2 Waller 4:45
Roberts #2 Waller #1 Waller 4:45
MLK #1 MLK #3 MLK 3:45
MLK # 2 MLK #3 MLK 3:45
Henry #1 Grant #1 Grant 3:45
Henry #2 Grant #2 Grant 3:45
Henry #1 Grant #2 Grant 4:45
Henry #2 Grant #1 Grant 4:45
Henry #3 Kepner #1 Kepner 3:45
Henry #4 Kepner #2 Kepner 3:45
Henry #3 Kepner #2 Kepner 4:45
Henry #4 Kepner #1 Kepner 4:45
UNIFIED GAME to be determined
Date Away Team Home Team Location Time
Tuesday, February 27, 2018
3 busses Hill  Discovery #3  Discovery #3 3:45
Manual Discovery #3 Discovery #3 4:45
McAuliffe #1 McAuliffe #3 McAuliffe 3:45
McAuliffe #2 McAuliffe #4 McAuliffe 3:45
McAuliffe #1 McAuliffe #4 McAuliffe 4:45
McAuliffe #2 McAuliffe #3 McAuliffe 4:45
Morey #1 Skinner #1 Skinner 3:45
Morey #2 Skinner #2 Skinner 3:45
Morey #1 Skinner #2 Skinner 4:45
Morey #2 Skinner #1 Skinner 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Wednesday, February 28, 2018
3 busses Henry #3 Grant Ranch #1 Grant Ranch 3:45
Henry #4 Merrill #4 Grant Ranch 3:45
Henry #3 Merrill #4 Grant Ranch 4:45
Henry #4 Grant Ranch #1 Grant Ranch 4:45
Kepner #1 Grant #1 Grant 3:45
Kepner #2 Grant #2 Grant 3:45
Kepner #1 Grant #2 Grant 4:45
Kepner #2 Grant #1 Grant 4:45
Slavens #1 Merrill #1 Merrill 3:45
Slavens #2 Merrill #2 Merrill 3:45
Slavens #1 Merrill #2 Merrill 4:45
Slavens #2 Merrill #1 Merrill 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Thursday, March 1, 2018
3 busses West Skinner #3 Skinner 3:45
West Skinner #4 Skinner 3:45
Skinner #1 Morey #3 Morey 3:45
Skinner #2 Morey #3 Morey 4:45
Morey #1 Moore #1 Moore 3:45
Morey #2 Moore #2 Moore 3:45
Morey #1 Moore #2 Moore 4:45
Morey #2 Moore #1 Moore 4:45
UNIFIED GAME
Date Away Team Home Team Location Time
Friday, March 2, 2018
3 busses move to March 5 D. Green Hamilton #1 Hamilton 3:45
move to March 5 D. Green Hamilton #2 Hamilton 4:45
Slavens #3 Merrill #1 Merrill 3:45
Slavens #4 Merrill #2 Merrill 3:45
Slavens #3 Merrill #2 Merrill 4:45
Slavens #4 Merrill #1 Merrill 4:45
Merrill #3 Slavens #1 Slavens 3:45
Hamilton # 3 Slavens #2 Slavens 3:45
Merrill #3 Slavens #2 Slavens 4:45
Hamilton #3 Slavens #1 Slavens 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Monday, March 5, 2018
4 busses MLK #3 Waller #1 Waller 3:45
MLK #3 Waller #2 Waller 4:45
Roberts #1 DCIS MB Howell 3:45
Roberts #2 Howell Howell 3:45
Roberts #1 Howell Howell 4:45
Roberts #2 DCIS MB Howell 4:45
 move to March 5 D. Green Hamilton #1 Hamilton 3:45
move to March 5 D. Green Hamilton #2 Hamilton 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Tuesday, March 6, 2018
5 busses Skinner #3 Morey #3 Morey 3:45
1 TBD Skinner #4 Morey #3 Morey 3:45
Discovery #3 McAuliffe #3 McAuliffe 4:45
Discovery #3 McAuliffe #4 McAuliffe 4:45
Hill Discovery #1 Discovery 3:45
Manual Discovery #2 Discovery 3:45
Hill Dicovery #2 Discovery 4:45
Manual Discovery #1 Discovery 4:45
Howell DCIS MB DCIS MB 3:45
UNIFIED GAME TBD
Date Away Team Home Team Location Time
Wednesday, March 7, 2018
4 busses Merrill #3 D. Green D. Green 3:45
Hamilton #3 D. Green D. Green 4:45
Grant #1 Henry #3 Henry 3:45
Grant #2 Henry #4 Henry 3:45
Grant #1 Henry #4 Henry 4:45
Grant #2 Henry #3 Henry 4:45
Henry #1 Grant Ranch #1 Grant Ranch 3:45
Henry #2 Grant Ranch #2 Grant Ranch 3:45
Henry #1 Grant Ranch #2 Grant Ranch 4:45
Henry #2 Grant Ranch #1 Grant Ranch 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Thursday, March 8, 2018
4 busses Morey #1 Skinner #3 Skinner 3:45
Morey #2 Skinner #4 Skinner 3:45
Morey #1 Skinner #4 Skinner 4:45
Morey #2 Skinner #3 Skinner 4:45
Skinner #1 Moore #1 Moore 3:45
Skinner #2 Moore #2 Moore 3:45
Skinner #2 Moore #1 Moore 4:45
Skinner #1 Moore #2 Moore 4:45
West Morey #3 Morey 3:45
move to March 8 D. Green Slavens #3 Slavens 3:45
move to March 8 D. Green Slavens #4 Slavens 3:45
Date Away Team Home Team Location Time
Friday, March 9, 2018
2 busses Slavens #1 Hamilton #1 Hamilton 3:45
Slavens #2 Hamilton #2 Hamilton 3:45
Slavens #1 Hamilton #2 Hamilton 4:45
Slavens #2 Hamilton #1 Hamilton 4:45
Merrill #3 Merrill #1 Merrill 3:45
Hamilton #3 Merrill #2 Merrill 3:45
Merrill #3 Merrill #2 Merrill 4:45
Hamilton #3 Merrill #1 Merrill 4:45
move to March 8 D. Green Slavens #3 Slavens 3:45
move to March 8 D. Green Slavens #4 Slavens 3:45
Date Away Team Home Team Location Time
Monday, March 12, 2018
3 busses MLK #3 Howell Howell 3:45
1 TBD MLK #3 DCIS MB Howell 4:45
MLK #1 Waller #1 Waller 3:45
MLK #2 Waller #2 Waller 3:45
MLK #1 Waller #2 Waller 4:45
MLK #2 Waller #1 Waller 4:45
UNIFIED GAME TBD
Date Away Team Home Team Location Time
Tuesday, March 13, 2018
2 busses Discovery #1 McAuliffe #3 McAuliffe 3:45
Discovery #2 McAuliffe #4 McAuliffe 3:45
Discovery #1 McAuliffe #4 McAuliffe 4:45
Discovery #2 McAuliffe #3 McAuliffe 4:45
McAuliffe #1 Discovery #3 Discovery 3:45
McAuliffe #2 Discovery #3 Discovery 4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Wednesday, March 14, 2018
6 busses Morey  Slavens  Slavens  3:45
 MLK  McAuliffe  McAuliffe  3:45
Skinner Howell  McAuliffe  3:45
 Winner  Winner  McAuliffe  4:45
 Loser  Loser  McAuliffe  4:45
 Hamilton  Roberts  Roberts  3:45
Playoffs  Merrill  Hill  Roberts  3:45
Playoffs  Winner  Winner  Roberts  4:45
Date Away Team Home Team Location Time
Thursday, March 15, 2018
5 busses TBD – playoffs
Playoffs
Playoffs
Date Away Team Home Team Location Time
Friday, March 16, 2018
5 busses TBD – playoffs
Playoffs
Playoffs
Date Away Team Home Team Location Time
Friday, March 23, 2018 Unified Team Unified Team Pepsi Center 12:40 PM
Break the Ice
2 busses
Sign up period Feb 1st-Feb 16th Contact your feeder schools to set up time and displays.
Try out Dates Feb 20th-Feb 23rd
Week 1 Away Team Home Team Date Time Location Official Official Official
Scrimmage Date Saturday, March 3, 2018 10:00-12:30 ACF
Teams report at 10:00 Saturday, March 3, 2018 10:00-12:30 South
Saturday, March 3, 2018 10:00-12:30 Pump
DRAFT Form until confirmed by coaches and Athletic Directors
Week 2 Away Team Home Team Date Time Location Official Official Official
Denver North JFK Saturday, March 10, 2018 9:00 Manual Jack Wynn Henry Dubose Jennifer Hill
Denver East Manual (1) Saturday, March 10, 2018 11:00 Manual Jack Wynn Henry Dubose Jennifer Hill
Arvada Manual (2) Saturday, March 10, 2018 1:00 Manual Jack Wynn Henry Dubose Jennifer Hill
Denver West Lincoln Saturday, March 10, 2018 9:00 Lincoln Larry Micheal Sonny Cunningham Jimmy Henderson
T. Jefferson G. Washington Saturday, March 10, 2018 11:00 Lincoln Larry Micheal Sonny Cunningham Jimmy Henderson
Warriors Denver South Saturday, March 10, 2018 1:00 Lincoln Larry Micheal Sonny Cunningham Jimmy Henderson
Week 3 Away Team Home Team Date Time Location Official Official Official
Denver East Denver North Saturday, March 17, 2018 9:00 South
Denver West (1) T. Jefferson Saturday, March 17, 2018 9:00 ACF
G. Washington Lincoln Saturday, March 17, 2018 11:00 South
Denver West (2) Arvada Saturday, March 17, 2018 11:00 ACF
JFK Warriors Saturday, March 17, 2018 1:00 ACF
Denver South Manual Saturday, March 17, 2018 1:00 South
Week 4 Away Team Home Team Date Time Location Official Official Official
Denver North (1) G. Washington Saturday, March 24, 2018 9:00 South
Lincoln Denver South Saturday, March 24, 2018 9:00 ACF
Denver North (2) Arvada Saturday, March 24, 2018 11:00 South
Manual JFK Saturday, March 24, 2018 11:00 ACF
Denver West Denver East Saturday, March 24, 2018 1:00 ACF
T. Jefferson Warriors Saturday, March 24, 2018 1:00 South
Spring Break Spring Break
Week 5 Away Team Home Team Date Time Location Official Official Official
Arvada Denver East Saturday,April 7, 2018 9:00 South
G. Washington Warriors Saturday,April 7, 2018 9:00 ACF
Denver West Manual Saturday,April 7, 2018 11:00 South
Lincoln Denver North Saturday,April 7, 2018 11:00 ACF
T. Jefferson JFK Saturday,April 7, 2018 1:00 ACF
South Bye Saturday,April 7, 2018 1:00 South
Match Up Games Home Team Date Time Location Official Official Official
 JFK  Lincoln Saturday, April 14, 2018 9:00 TJ
 Manual  G. Washington Saturday, April 14, 2018 9:00 ACF
 Denver East  T. Jefferson Saturday, April 14, 2018 11:00 TJ
 Denver West #1  South Saturday, April 14, 2018 11:00 ACF
 Denver West #2  Arvada Saturday, April 14, 2018 1:00 ACF
 Warriors  North Saturday, April 14, 2018 1:00 TJ
Match Up Games Home Team Date Time Location Official Official Official
 Denver East  Warriors Saturday, April 21, 2018 9:00 West
 Manual  Lincoln Saturday, April 21, 2018 11:00 West
 Denver North  Denver West Saturday, April 21, 2018 1:00 West
 G. Washington  T. Jefferson Saturday, April 21, 2018 11:00 JFK
 South  JFK Saturday, April 21, 2018 1:00 JFK
 Arvada-BYE Saturday, April 21, 2018
Championship Weekend Home Team Date Time Location Official Official Official
Saturday, April 28, 2018 9:00 TBD
Saturday, April 28, 2018 9:00 TBD
Saturday, April 28, 2018 11:00 TBD
Saturday, April 28, 2018 11:00 TBD
Saturday, April 28, 2018 1:00 TBD
Saturday, April 28, 2018 1:00 TBD