Late Fall Scores & Results

Scores & Results

Date Away Team Home Team Score
10/15/2018 Moore Lake  2-0
KCAA Grant Ranch  0-2
MLK Waller  2-0
Date Away Team Home Team Score
10/16/2018 Grant DCIS-Baker  1-2
Morey Skinner  0-2
Slavens Merrill  0-2
B. Randolph Roberts  2-0
Date Away Team Home Team Score
10/17/2018 Denver Green Place Bridge  0-2
Morey Denver West
 McGlone  Howell  2-1
Denver Discovery Hill  1-2
Grant Ranch Kepner  2-0
Date Away Team Home Team Score
10/18/2018 B. Randolph McAuliffe Manual  2-1
BVI DCIS-Baker  2-0
Skinner Lake  2-0
Hill McAuliffe  2-1
Greenwood MLK  2-1
Date Away Team Home Team Score
10/24/2018 Howell DCIS-MB  2-1
Roberts Hill  0-2
Slavens Place Bridge  2-1
Denver West Moore  cancelled
KCAA DCIS-Baker  2-0
Date Away Team Home Team Score
10/25/2018 Kepner BVI  0-2
McGlone Waller  2-0
Denver Discovery McAuliffe Manual  2-0
 Denver Green  Merrill  0-2
Date Away Team Home Team Score
10/26/2018  Slavens  Hamilton  1-2
 Greenwood  Howell  0-2
Moore Skinner  0-2
Grant Ranch BVI  2-1
MLK DCIS-MB  2-1
Date Away Team Home Team Score
10/29/2018 B. Randolph Hill  0-2
Hamilton Grant  2-0
Roberts McAuliffe Manual  0-2
McAuliffe Denver Discovery  2-0
McGlone MLK  2-0
Date Away Team Home Team Score
10/30/2018 Lake Moore  0-2
Merrill Place Bridge  2-0
DCIS-Baker Kepner  1-2
Greenwood Waller  0-2
KCAA BVI  1-2
Date Away Team Home Team Score
10/31/2018  Merrill  Hamilton  2-0
DCIS-MB Howell  1-2
Denver Green Slavens  0-2
Roberts McAuliffe  0-2
Morey Skinner  0-2
Date Away Team Home Team Score
11/1/2018 Denver West Lake  0-2
Hill Denver Discovery  1-2
McGlone Greenwood  2-0
KCAA Kepner  2-0
Waller DCIS-MB  2-0
Date Away Team Home Team Score
11/2/2018
Waller Howell  2-0
Grant BVI  2-1
Lake Skinner  0-2
DCIS-Baker Grant Ranch  0-2
Date Away Team Home Team Score
11/5/2018 Denver Green MLK  0-2
B. Randolph McAuliffe  0-2
McAuliffe Manual Roberts  2-1
Moore Skinner  1-2
Morey Lake  2-1
Date Away Team Home Team Score
11/6/2018 Place Bridge Hamilton  0-2
McGlone Howell  2-0
Lake Denver West  2-1
Grant Kepner  2-0
KCAA BVI  2-0
Date Away Team Home Team Score
11/7/2018 Morey Denver West  2-0
Hill McAuliffe  2-1
Roberts Denver Discovery  0-2
DCIS-MB MLK  2-0
Denver Green  Merrill  0-2
Date Away Team Home Team Score
11/8/2018 McAuliffe Manual B. Randolph  2-0
Howell MLK  0-2
Place Bridge  Hamilton  1-2
DCIS-MB Greenwood  2-1
DCIS-Baker Grant  1-2
Date Away Team Home Team Score
11/9/2018
Denver Discovery B. Randolph  2-0
McGlone Waller  2-1
Grant Ranch KCAA  2-1
BVI Kepner 2-0
Morey  Moore  2-1
Date Away Team Home Team Score
11/12/2018 Merrill  Slavens  2-0
Denver West Skinner  0-2
Denver Discovery McAuliffe  1-2
Kepner Grant  0-2
 Date Away Team Home Team Score
11/13/2018 Place Bridge Slavens  0-2
Grant Ranch DCIS-Baker  2-0
Denver Green Hamilton  0-2
Hill Roberts  2-0 F
McAuliffe B. Randolph  2-0
Waller Greenwood  2-0
Date Away Team Home Team Score
11/14/2018 Place Bridge Merrill  0-2
McGlone Roberts  2-0
Morey Denver West  2-0
Grant KCAA  0-2
McAuliffe Manual Howell  2-1
Date Away Team Home Team Score
11/15/2018 Hamilton Slavens  2-0
Denver Green Moore  2-1
BVI Grant Ranch  2-0
DCIS-MB Waller  0-2
Greenwood McAuliffe Manual  1-2
Playoffs Playoffs Playoffs
Date Away Team Home Team Score
11/27/2018  BVI Hamilton 0-2
 McAuliffe MLK 2-0
Morey  KCAA 2-0
 McGlone DDS  2-0
Date Away Team Home Team Score
11/28/2018  Morey Skinner  0-2
McAuliffe Hill  0-2
Hamilton Grant Ranch  2-0
McGlone Merrill  0-2
Date Away Team Home Team Score
11/29/2018  Hill  Skinner  1-2
 Hamilton  Merrill  0-2
Date Away Team Home Team Score
11/30/2018  Skinner  Merrill  0-2
NORTHWEST DIVISION
SCHOOL AREA OVERALL RECORD
Skinner NW  9-1
Morey NW  6-3
Moore NW  3-4
Lake NW  2-4
Denver West NW  0-7
NORTHEAST DIVISION
Hill NE  7-2
McAuliffe NE  6-3
McAuliffe Manual NE  5-2
Denver Discovery NE  4-4
B. Randolph NE  2-5
Roberts NE  0-7
FAR NORTHEAST DIVISION
McGlone FNE  8-1
MLK FNE  4-4
Waller FNE  5-3
Howell FNE  3-5
DCIS-MB FNE  2-5
Greenwood FNE  1-6
SOUTHWEST DIVISION
Grant Ranch SW  6-2
Bear Valley SW  5-4
KCAA SW  4-4
Grant SW  4-3
Kepner Beacon SW  1-6
DCIS-Baker SW  1-6
SOUTHEAST DIVISION
Merrill SE  10-0
Hamilton SE  8-2
Slavens SE  3-4
Place Bridge SE  1-6
Denver Green SE  0-7
Top 2 Schools In Each Division Qualify For Playoff
Date Away Team Home Team Score
10/15/2018
KCAA Grant Ranch  38-0
MLK Waller  6-46
Date Away Team Home Team Score
10/16/2018 Grant DCIS-Baker  35-0
Morey Skinner  6-38
Slavens Merrill  31-0
Date Away Team Home Team Score
10/17/2018 Denver Green Place Bridge  7-21
Morey Denver West  22-8
Denver Discovery Hill  6-30
Grant Ranch Kepner  21-27
Date Away Team Home Team Score
10/18/2018
BVI DCIS-Baker
Skinner Lake  30-0
Greenwood  MLK  7-0 F
Hill  McAuliffe  0-36
Date Away Team Home Team Score
10/24/2018 Howell DCIS-MB  6-26
Roberts Hill  21-6
Slavens Place Bridge  30-0
KCAA DCIS-Baker  49-0
Date Away Team Home Team Score
10/25/2018 Kepner BVI  28-18
Howell Waller  0-32
Denver Discovery McAuliffe Manual  42-6
Denver Green  Merrill  6-0
Date Away Team Home Team Score
10/26/2018  Slavens  Hamilton  22-24
 Greenwood  Howell  14-29
Grant Ranch BVI  0-26
MLK DCIS-MB  cancelled
Date Away Team Home Team Score
10/29/2018
Hamilton Grant  22-21
Roberts McAuliffe Manual  28-0
McAuliffe Denver Discovery  43-0
 McGlone  DCIS-MB  14-28
Date Away Team Home Team Score
10/30/2018 Morey Lake  20-14
Merrill Place Bridge  0-12
DCIS-Baker Kepner  0-36
Greenwood Waller  0-42
KCAA BVI  26-13
Date Away Team Home Team Score
10/31/2018  Merrill  Hamilton  12-27
DCIS-MB Howell  7-12
Denver Green Slavens  8-35
Roberts McAuliffe  0-31
Morey Skinner  16-28
Date Away Team Home Team Score
11/1/2018 Denver West Lake  6-24
Hill Denver Discovery  27-7
McGlone Greenwood  6-14
KCAA Kepner  14-6
Waller DCIS-MB  19-0
Date Away Team Home Team Score
11/2/2018
Waller Howell  24-0
Grant BVI  42-7
Lake Skinner  27-34
DCIS-Baker Grant Ranch  0-58
Date Away Team Home Team Score
11/5/2018
McAuliffe Manual Roberts  6-25
Denver West Skinner  0-7
Morey Lake  6-30
Date Away Team Home Team Score
11/6/2018 Place Bridge Hamilton  0-21
Lake Denver West  29-32
Grant Kepner  18-12
KCAA BVI  30-14
 McAuliffe  Skinner  31-0
Date Away Team Home Team Score
11/7/2018 Morey Denver West  26-29
Hill McAuliffe  20-28
Roberts Denver Discovery  8-14
Denver Green  Merrill  6-9
Date Away Team Home Team Score
11/8/2018 Denver Green Denver Discovery  0-20
McGlone Howell  0-19
Place Bridge  Hamilton  6-36
DCIS-MB Greenwood  21-27
DCIS-Baker Grant  6-48
Date Away Team Home Team Score
11/9/2018  McGlone  Waller
Grant Ranch KCAA  6-44
BVI Kepner  29-8
Date Away Team Home Team Score
11/12/2018 Merrill Slavens  
  Denver West Skinner  
       
  Denver Discovery McAuliffe  
  Kepner Grant
Date Away Team Home Team Score
11/13/2018 Place Bridge Slavens  0-30
Grant Ranch DCIS-Baker  cancelled
Denver Green Hamilton  cancelled
Hill Roberts  48-8
McAuliffe McAuliffe Manual  cancelled
Greenwood Waller  20-42
Date Away Team Home Team Score
11/14/2018 Place Bridge Merrill  8-28
Morey Denver West  8-22
Grant KCAA  8-0
McAuliffe Manual Howell  6-6 tie
Date Away Team Home Team Score
11/15/2018 Hamilton Slavens  22-37
Denver Green Hill  6-42
BVI Grant Ranch  26-18
DCIS-MB Waller  18-22
Greenwood McAuliffe Manual  13-32
Kepner Grant  6-40
Denver West  Skinner  23-40
Denver Discovery  McAuliffe  7-35
 McGlone  Roberts  13-31
Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs
Date Away Team Home Team Score
11/26/2018
Date Away Team Home Team Score
11/27/2018  Howell  Hill  0-37
 Denver West  KCAA  7-27
 BVI  Skinner  44-20
 Roberts  Slavens  6-26
Date Away Team Home Team Score
11/28/2018  Skinner  Grant  22-35
 Slavens  Waller
 Hill  Hamilton  12-14
 KCAA  McAuliffe  14-16
Date Away Team Home Team Score
11/29/2018  Hamilton  McAuliffe  22-40
 Grant  Slavens  36-28
Date Away Team Home Team Score
11/30/2018 Grant Beacon  McAuliffe  19-14
NORTHWEST DIVISION
SCHOOL AREA OVERALL RECORD
Skinner NW  7-2
Denver West NW  3-5
Morey NW  2-5
Lake NW  2-4
NORTHEAST DIVISION
McAuliffe NE  8-1
Hill NE  5-4
Roberts NE  4-4
Denver Discovery NE  3-4
McAuliffe Manual NE  1-4-1
FAR NORTHEAST DIVISION
Waller FNE  8-1
Howell FNE  3-4-1
Greenwood FNE  3-4
DCIS-MB FNE  2-4
McGlone FNE  0-5
SOUTHWEST DIVISION
Grant SW  9-1
KCAA SW  7-2
Bear Valley SW  4-5
Kepner Beacon SW  3-4
Grant Ranch SW  1-5
DCIS-Baker SW  0-6
SOUTHEAST DIVISION
Hamilton SE  6-2
Slavens SE  7-2
Place Bridge SE  2-5
Merrill SE  2-4
Denver Green SE  1-6
Top 2 Schools In Each Division Qualify For Playoffs